Címke: 10K

Riverside 10K: folyóparti verseny kánikulában, túrával zárva

Augusztus első vasárnapján rendezték meg a Riverside 10K futóversenyt St. Neots városában. A verseny útvonala többnyire a városon átfolyó Great Ouse folyó partján haladt.

Az útvonalválasztás felettébb egyedire sikerült, mivel parkokat, mezőket, fás részeket, hidakat, városi utakat és egy hajózsilipet is magába foglalt.

Erre a versenyre egy héttel az Isle of Man félmaratonom előtt került sor, így tempósan, de nem maximum erőbedobással szaladtam. A kivételesen nem angolos nyári kánikula nehezítette a dolgunkat, akárcsak a szervezésbe becsúszott hibák.

Habár a versenyt különösebben nem élveztem, ez vett rá, hogy elutazzam ebbe a városkába, ahol egy kellemes napot töltöttem el és egy gyönyörű természetvédelmi területet — Paxton Pits — látogathattam meg.

Riverside 10K: folyóparti verseny kánikulában, túrával zárva bővebben…

Littleport 10K: futóverseny hideggel, széllel és esővel tarkítva

Littleport egy nagy falu Ely mellett, nem túl messze Cambridgetől. Itt rendeztek egy 10 kilométer hosszú futóversenyt, amire csak kíváncsiságból mentem el.

Épp szabad volt a vasárnapom, hát túrtam a a netet az azt megelőző napokon, hogy találjak egy túrát vagy futást ahová elmennék. Így találtam rá a Littleport 10K-ra, alig három-négy nappal a rajt előtt. Fogalmam sem volt róla, hogy mi vár rám, a foghíjas weboldalukon nem sok információhoz jutottam.

Sajnos az egy héttel korábbi St Ives 10K után az időjárás a feje tetejére állt — vagy inkább visszaállt a tipikus brit idő — és kánikula helyett hideg és eső fogadott. Egyedül a szél az, ami állandó errefelé.

Ennek ellenére ügyes kis versenyt dobtak össze a szervezők, melynek útvonala alaposan bejárta a falut és a mellette levő mező egy darabját — nagyrészt aszfaltút, tereppel és fűvel keverve.

Littleport 10K: futóverseny hideggel, széllel és esővel tarkítva bővebben…

St Ives 10K: tomboló szél, kánikula, dimbes-dombos útvonal és egy reptér

Az angliai Cambridgeshire megyében levő St Ives kisvárosban megrendezett 10 kilométeres futóversenyen vettem részt. Mivel sosem jártam ebben a városkában, így nem tudtam mi vár rám.

A verseny leírását böngészve kiderült, hogy ez egy utcai verseny — habár pontosabb kifejezés az, hogy szinte végig aszfalton szaladtunk, de nem mindenhol utcákon.

Az időjárás is trükkös volt aznap, reggel zuhogott az eső, de mire elindultunk, már perzselt a nap és a szél is felkerekedett.

A szervezés kifogástalan volt, nagyon látszott, hogy már több mint két évtizede minden évben megrendezik ezt a versenyt.

A nagyon jó körülmények mellett a felkészülésem is jól sikerült, így minden adott volt egy gyors versenyzéshez és egy esetleges egyéni legjobb idő futásához.

St Ives 10K: tomboló szél, kánikula, dimbes-dombos útvonal és egy reptér bővebben…

Fen Gallop 10K: terepfutás esőben, sárban

A Fen Gallop 10K egy futóverseny, melyet az angliai Cambridge mellett egy Willingham nevű faluban rendeztek meg. Útvonala szinte végig a mezőn és fás részeken vezetett végig — ami jóval nehezebbnek ígérkezett, mint képzeltem, köszönhetően az esőnek.

Első alkalommal rendezték meg ezt a versenyt, így kicsit tartottam attól, hogy túl sok lesz a szervezői baki. Habár nem ment minden óramű pontossággal, nagyon jó munkát végeztek a rendezők és egy igazán profi versenyt raktak össze.

Januárban versenyeztem utoljára 10 km-es távon, így kérdéses volt, hogy mennyire fog menni. Erre még rátett egy lapáttal, hogy a verseny előtti napon teljesen kifárasztottam magam egy túrázás során és életemben először izomlázas lábakon álltam rajthoz.

Fen Gallop 10K: terepfutás esőben, sárban bővebben…

Cambridge Cambourne 10K: szeles, napsütéses tavaszi terepfutóverseny

Az angliai Cambridge mellett levő Cambourne faluban rendezték meg a Cambridge Cambourne 10K terepfutóversenyt. Kellemes tavaszi időben, tipikus angliai széllel fűszerezve szaladhattunk a falu mellett fekvő természetvédelmi területen.

Cambourne egy vadiúj falu, hiszen csak 1998-ban kezdték építeni. Régimódi falunak tervezték, ahol mindenki helyben dolgozik és modern öko-bio-önfentartó helység válik belőle.

A valóságban viszont egy lakótelep lett sok Cambridgeben dolgozó munkás számára, melyből már most 10.000-en vannak és rohamosan növekszik a lélek- és házak száma. A csapnivaló tömegközlekedése miatt az autók aránya nagyobb, mint bárhol a megyében.

A vasárnap délelőtti kezdés és a már említett tömegközlekedés miatt kevésen múlt, hogy nem maradtam le a rajtról, de végül odaértem és részt vehettem egy élvezetes versenyen.

Mivel nem hajtottam időeredményre — épp kilábaltam egy nem épp hétköznapi sérülésből —, így elvegyülve a tömegben, közepes tempóban próbáltam a lehető legjobban érezni magam és versenyzés helyett közösségi futásként felfogni az egészet.

Cambridge Cambourne 10K: szeles, napsütéses tavaszi terepfutóverseny bővebben…

Hyde Park 10K: valóra vált álom

Valamikor régen, évekkel ezelőtt hallottam róla, hogy Londonban nagyon népszerű sportág a futás. Emiatt rengeteg futóversenyt rendeznek, legtöbbször a város óriási parkjaiban.

A legnépszerűbb táv a 10 kilométer, melyből minden hétvégére jut egy-kettő, de sokszor négy-öt is.

A Hyde Park London legismertebb parkja, a belváros egyik dísze. A közel 150 hektáros területen több mint 4000 fa és egy tó található. Sokan járnak ide kocogni, edzeni. Néhány havonta futóversenyt is rendeznek itt. Amióta csak hallottam róla, én is akartam egyet itt szaladni.

Egyik ilyen futóversenyen vehettem részt a tegnap. Szilveszter éjszakáján iratkoztam be rá, amolyan újévi fogadalomként, hogy ne halogassam tovább a dolgot.

Habár az alig pár hete volt, akkor még fogalmam se volt róla, hogy ezzel a versennyel fogok búcsúzni Londontól.

Hyde Park 10K: valóra vált álom bővebben…

Kingston 10K: sár, köd, London

Az idén nem volt tervben több verseny, úgy gondoltam, hogy három maraton és több rövidebb verseny bőven elég egy évre. Aztán mégiscsak megjött a kedvem hozzá, miután Londonba költöztem és mindenfelé futókat látok.

Valamikor a múlt hét közepén néztem utána, hogy milyen versenyek lesznek a közeljövőben. Meglepődtem, amikor a legközelebbi hétvégére összesen hét futóversenyt találtam, mindegyik Londonban.

Választani egyszerű volt, mivel a legtöbbnél már le volt zárva a regisztráció. Ami maradt azok mind parkokban voltak, ahol az ember fut körbe-körbe, leszámítva a Kingston 10K-t. Ez egy utcai futóverseny, ami úgy a város utcáin, mint a Temze partján végighaladt. Hossza, mint az látható a nevéből, 10 km.

Nem terveztem előre. Nem készültem fel. És mivel valamikor szeptemberben volt utoljára tempós edzésem. így kérdéses volt, hogy mennyit tudok kihozni magamból.